#1колекція моментів «Весняний форс-мажор»

Ю-п-п-і! Привіт, друже! Сьогодні я маю з Тобою чим поділитися: зробила підсумок за 2 весняні місяці: квітень і травень. Скільки всього переглянуто і прочитано! Ця весна і справді була інтенсивна і насичена! Готуйся, буде дуже інформативно;)

Навіщо таке щось робити?

Вперше я натрапила на такого стилю статтю у Насті в блозі purpurblog. Цікаво так згалянути за куліси чийогось життя і відчути ті ж аромати, захоплення, моменти у інших. Зараз я дозріла до цього моменту, коли і я хочу ділитися своїм інформаційним світом з Тобою — а раптом щось відкликнеться?:) Не буду приховувати, що моя пам'ять не завжди функціонує на ахті, а не хочеться, щоб щось хороше та й згубилося і зникло з «палацу пам'яті».

Перед тим, як приступити, давай з Тобою на чистоту: коли Тебе так і розпирає від бажання поділитися якимось фільмом, що переглядав чи Тобі треба подискутувати про це, ну або ж Ти не можеш втриматися і хочеш розповісти про супер класний ресурс — як то кажуть по-галицьки: не кремпуйся! ( не соромся тобто) :-D :-D :-D      Я завжди лише за щось нове і цікаве, мій кругозір відкритий до багатьох речей:)

                              

           Що ж, почнемо?:)

Отже за ці два місяці я прочитала чимало статтей. І відразу маленька відвертість: я не володію «знаннями з усього світу», під чим я розумію інформацію про культуру, історію, мистецтво ( а якщо мене запитати про політику, так я і взагалі далека). Весь цей част я йшла трішки інакшим маршрутом і дивилася на світ через емоції, а не факти, і можливо, саме тому зараз я стала такою спраглою на знання. Доречі про ідею мого блогу, першого етапу моєї дороги, яка на пряму пов'язана з вивченням світу, Ти можеш прочитати у моїй статті;) Що ж, годі відступів і налітай на статті, що зробили мою весну.

Статті⇓
 • Тут дівчинка розповідає на власному досвіді про панічні атаки і як оточення може реагувати на людей з такою проблемою. Прочитай і прошу Тебе: реагуй зріло і свідомо. 

                                 

«При панічних атаках або, як їх ще називають панічних розладах, відбувається спонтанне, епізодичне та інтенсивне підвищення рівня тривожності та страху. Клієнти розповідають, що в такі моменти їм здається, що серце вискакує з грудей, важко дихати, у декого крутиться голова, зявляються болі в животі, зявляється відчуття, що все настільки погано, що можна померти або зійти з розуму. Зазвичай, панічні атаки зявляються несподівано,без всяких передвісників. У деяких людей ці приступи можуть навіть з'являтись в розслабленому стані, навіть вночі під час сну.»

(Інформація з блогу Ростислави Пекарюк)

 • Знаєш, от чесно, є люди як люди, а є люди-мудаки! Я звісно нікого образити не хочу і може здаватися: ну який з мене психолог, та? Але навіщо замовчувати те, що існує? На жаль деколи нам потрапляються люди, які вражають своєю поведінкою, притім я усе ж вважаю, що це МИ дозволили їм таке з собою зробити. Тут гарно розповідається про те, як такого мудака розпізнати.
 • Ах, ця моя вічна цікавість, як люди живуть в парі до кінця свого життя і залишаються щасливими... Чи вони знають якісь секрети? У цій статті секрети розвіюється і пояснюється усе на основі досліджень(мур-р-р-р люблю таке:).
 • Певне більшість з нас читало «Алісу в країні чудес». Що Ти відчуєш, якщо я насмілюся заявити, що у творі передані не лише фантазії, а й симптоми «синдрому Аліси»? Яка Твоя реакція? У мене очі і досі круглі.
 • Стаття про те, що «я» не існує — «запозичено» з вчення буддистів. Спочатку трішки заплутуєшся, але потім автор гарно на простих прикладах пояснює головні принципи. Читаючи про це, я згадала вчення Плотіна, представника напряму філософії неоплатонізму. Якщо припустити, що горить величезне вогнище, і цим вогнищем є Бог, то кожна іскра цього полум'я — це людина, душа, яка походить від Бога. У Східній релігії і філософії ( буддизмі, індуїзмі, даосизмі) вірять у те, що Бог є всередині нас. Мені особисто це близько, тому читаючи статті про такі абстрактні речі завжди залишаюсь з післясмаком нерозуміння і водночас відчуття привідкритих дверей до знань про себе.
 • Олеся у своєму блозі «Re-self» зачепила тему, яка мені була на квітень дуже актуальною. Тут про психологічні ліміти і фізичні, а саме про те, що дуже часто початківці йоги не розуміють: де кордони між болем і фізичним дискомфортом, який потрібний для практики.

Respect your limits! Do you understand this idea?

 • Цю статтю я залишу без коментарів — її зрозуміє кожен по-своєму і візьме рівно стільки, скільки потрібно. Коротко про вовка ( чи про Тебе?)
 • Це просто неймовірна жінка, з неймовірним досвідом і до болю близьким мені способом вираження через слова. До мене достукується, надіюся достукнеться і до Тебе;) Я з Тобою ділюся статтею про вічну тему відносин. Рекомендую прочитати усі статті, їх поки що тільки 4, але скільки в них сили і мудрості...
 • Моя кохана Гуру ( заходьте до неї, в там атмосферно;) не днях скинула мені статтю про шланги і баришні. Зайшло. Правда. І з гуморком;) 
 • Я зараз проходжу курс, який має за мету налагодження відносин зі своїм харчуванням. Ну і понеслось: 3 роки тому я вже досліджувала цю тему, але зараз почала знову, тільки розставляючи акценти вже на інших речах. Якщо Тобі цікаво почути про мій досвід з харчуванням — дайся чути в коментарях;) А Ти знав, що жовті сири з магазину мають багато нітратів, та й смак в них ну... такий несирний? Між іншим сподобалось мені як пише ця дівчинка, дуже розширено) А до цього тримай ще цю статтю, яка запригнула в останній вагон травня — просто неймовірна! 
Курси⇓

Якщо Ти знаєш мене ближче, то Тобі відомо про мою любов до курсів ♥ Для мене курси — це найкраща інвестиція у свій розвиток! Звісно тільки тоді, коли я не просто назбирую їх для себе, а виношу звідти важливі думки і застосовую знання на практиці. 

♦ Це просто неймовірна дівчинка! Яна розповість тобі все-все-все про інстаграм, його просування, ЦА. За що їй окремий респект, так це за те, що сама вона з України ♥ Люблю коли наше українське виходить на такий якісний рівень) Так от, потрапила я на її вебінар про інстаграмі. Рішення було спонтанне, а ціна смішна    ( 150грн.) Не пошкодувала ні на йот! Доступно і без води пояснила в загальних мірках як працює інстаграм, скільки можна заробляти ітп. Не можу дочекатися піти до неї на курс, тепер довірила би свій інстаграм лише їй :Р

♦ Спроба №2: це просто неймовірна дівчинка! :D Та сама історія: спонтанне рішення, доступна ціна( 400грн.) За 2 тижні я від нуля навчилася основ мобільної фотографіЇ! Вважаю цей курс за одну зі своїх найбільш вдалих інвестицій до сьогодні. Ксюша заражає своїм позитивом і дуже відповідально ставиться до своєї роботи. Усе пояснює легко і доступно — потім Ти розумієш усе!:Р Не можу не порекомендувати її новий курс. Цей, що проходила я, був першим і мені друзі сказали, що мій інстаграм і справді змінився у кращу сторону! А чужі відгуки — це на мою думку хороший критерій якості.

♦ Спроба №3: ще одне шикарне спонтанне рішення, про яке я звісно ж не пошкодувала:) Записалася на програму, метою якої було схуднення і налагодження відносин з їжею до Христини Паленьо. Сама програма виявилася останньою у тому форматі, в якому вона є зараз і обійшлося мені в 1050грн. Не дешево. Але я так довго мріяла розв'язати до кінця свій гештальт з їжею, що вирішила заінвестувати у себе. Коли, як не зараз? Більше своїми результатами ділитимуся в інстаграмі;) Пости Христини рекомендую почитати тим, хто цікавиться темою харчування, особливо вегетаріанством і сироїдством. Хоча будьмо чесні, я полюбила її не за статті, а за непідкупну щирість і сміливе вираження своїх поглядів;)

Інструменти⇓

Тут коротко і ясно:

 • Tinder — не рекомендую. Зареєструвалася з ціллю знайти цікавих людей, з якими можна подискутувати на різні речі, але мене просвітили про справжній його мотив і я відразу ж видалила акаунт. Якщо не знаєте що це таке і для чого, забігайте сюди.
 • Bookmate - чудовий сервіс для читання книг, пошуку нових і доповнення свого списку. Раніше я пробувала Goodreads ,але не відгукнувся він мені як цей. Звісно тут є своя ціна — 10доларів в місяць за підписку. Зате перший місяць -  безкоштовно:) Також деякі книги є у безкоштовному доступі і додавати собі книги чи слідкувати за поповненням друзів можна і без підписки;)
 • 4brain — кому ще курсів?) Давненько я зберігала цей сервіс у закладках, потім він мені загубився, а я так і не спробувала пройти на ньому щось. Аж ось, зустріла на просторах інтернету:) Багато курсів у вільному доступі, є звісно платні. Якісно і по темі, рекомендувати буду тоді, як щось пройду;)
 • OneNote — не можу не згадати про цей додаток — якщо Ти раптом пишеш нотатки по роботі чи лекції з університету і у Тебе система Android — обов'язково скачай собі OneNote. От уже як років 5 я пишу постійно нотатки від руки. Спробувала OneNote — і тут світ перевернувся: я усвідомила на скільки безсенсовними були мої нотатки, адже я навіть сильно не переглядала їх потім!І взагалі вони були хаотичні і забирали багато часу.  Що ж до самого додатку:

+ можна ставити різні замітки, нп. «Почитати книгу», «Запам'ятати для блогу», «Важливо» ітд.

+ можна малювати + можна створювати розділи, і все це підлаштовано під систему Microsoft.

- відсутність ментальних карт, на які я зараз підсіла... але їх можна знайти окремо)

— не зберігає документом — треба або відразу писати у Word або друкувати, або копіювати. 

Доречі, зараз я переглядаю своє ставлення до ефективності навчання, ставлю експерименти, дізнаюся інші методи. Хочеш, розповім?)

Надихнуло⇓

                            

◊ Естер Саламан — її життєвому шляху можна позаздрити. Те, чим вона займалася викликає подив і захоплення: вона навчалася в Англії у Кембреджі на факультеті фізики, отримавши рекомендацію самого Енштейна! Потім разом з внучкою Дарвіна Франсес Корнфорд вона видала збірку віршів російських класиків з їхніми біографіями ( вона — росіянка, але народилася в Житомирі, а навчалася у Київському університеті, клас). А на кінці життя вона вивчає психологію творчості і пише дві книги, які уже красується у моєму списку «Книги до прочитання» («The Great Confession: from Aksakov and De Quincey to Tolstoy and Proust»; «A collection of moments: A study of involuntary memories») Вражає ж,ні?

А тепер найцікавіше: у нас в Україні відбувається просто фантастичні речі! Я захоплююся молоддю, яка не боїться говорити про теми-табу і робить це у професійний і позитивний спосіб! В Івано-Франківську є така кафешка Urbanspace 100: «100 засновників в рівних частках профінансували відкриття цього ресторану і він працює та генерує прибуток, який спрямовується винятково на реалізацію некомерційних проектів з розвитку Івано-Франківська.» Так от, мало того, що ідея крута, так вони ще й зробили своє Urban Space Radio і проводять фантастично цікаві прямі ефіри з можливістю до них подзвонити чи написати у фейсбук!

Я дивилася пряму трансляцію про сенс життя і смерть ( його ще немає в Mixcloud, але можете слідкувати за оновленнями;), а разом з Нікою слухала про любов і секс. Усе ж в нас є люди, які говорять про такі речі, запрошують науковців чи культурних діячів і обмінюються своїми думками... Аж захотілося одного разу стати гостем у них на радіо) У свою чергу ведуть його Анна Шийчук ( її підкаст Ви теж знайдете в Mixcloud;), психотерапевт гештальту, і Юрій Марченко (стаття ідеально передає гуморок і особистість автора:)

          Фрази квітня і травня⇓:

Впарюйте собі звичку кожного дня! 

Христина Паленьо

Мені непотрібно багато людей, я шукаю своїх.

Руда Мавка Ада

Що я втілила у квітні:
 • сходила на мантри з Atmasfera
 • попрощалася з Пташкою, щоб повернутися згодом і спекла смакоту: вега печенько:)
 • Зустріч однокласників після 5-и років!
 • Відірвалася на концерті Vivienne Mort
 • міні-євротур з дівчатами ♣Берлін-Дрезден-Прага♣

 • Фотосесія з дівчатами:) (фото Уляни Кучеренко)
 • А ще позвідувала нарешті Краків і Львів:)
Що я втілила у травні:
 • побула у товаристві близьких
 • прогулянка з Гуру до центру о 22.00
 • Мені принесли каву на заняття ^^
 • зробила шпагат
 • просто легкість у йозі
 • провела екскурсію для поляків у рідному Львові:)
 • Зробила свято для внутрішньої дитини — зводила її в зоопарк!
 • фотосесія романтичної Внутрішньої Дитини
 • Цінування моментів з людьми, які сприймають твоїх драконів
 • Зайнялася серйозно навчанням — купила омріяний порадник до підготовки до сесії+змінила погляд на нотатки з компа і їх ведення.
Люди, що дарували маленькі іскорки щастя⇓
 • Оля — дякую Тобі за те, що знайшлися) Люди, що проживають подібну історію життя з тобою і розуміють з пів погляду — це завжди цінно;
 • Гуру — Ти у мене будеш у кожному місяці, бо ж тільки Ти знаєш чого мені коштують усі ці перемоги і посмішки;
 • Софія з проекту «On the tree» — неймовірний позитив — надихає мене своєю щирістю і простотою;
 • Катруся з йога-студії «Пташка» — надихає вкладатися у те, що ти робиш на 105% і притім нічого не потребувати взамін;
 • Христина Паленьо — надихає йти проти звичності і зручності, навіть коли шанси на перемогу мізерні, а людей, що поділяють твої погляди, однозначно замало для зміни світового мислення.
 Книги⇓

1.Радханатха Свами 

«Подорож додому» 

Більше моїх вражень про неї можна прочитати тут.
Рекомендую 5/5 любовей.

2. Робін Шарма «Монах, який продав своє феррарі».

Сюди заходьте дізнатися більше;) Тим кому вистачає книжок про розвиток може бути не цікаво, якщо для атмосфери,рекомендую3/5 любовей + 1/5 Ψ

3. Олівер Сакс «Чоловік, який переплутав дружину з капелюхом».

Незабаром поділюся про цю книгу враженнями і додам посилання:) В загальному — звісно 5/5 любовей + 5/5 Ψ

 

P.S.Ψ — це Псі, літера, яка використовується як символ Психології. окрім загальних вражень про книгу чи фільм, я також ставитиму кількість Ψ, щоб показати наскільки передано психологічний мотив у даній книзі чи фільмі (макс.5/5)*
Фільми⇓

Вбивство священного оленя / The Killing of a Sacred Deer 2017. 5/5 ♥, 5/5 Ψ. Психології тут хоч відбавляй. Порушується проблема особистої відповідальності за власні вчинки, примирення, ідея божества і людей. Рекомендую переглянути, але неодмінно перед тим прочитати міф про Діану і оленя, бо хто міфу не знає може бути складно зрозуміти сюжет. Окрім того дивитися потрібно дуже уважно;) А тим, хто подивився і далі нічого не зрозумів( то була я, наприклад:D), рекомендую цей розбір;)

 

Термінал / The Terminal 2004

5/5 ♥, 5/5 Ψ. Це неймовірно теплий, а з іншого боку абсурдний фільм. Головний герой ( якого грає неповторний і мій улюблений Том Хенкс) приїжджає до Америки з певною ціллю, але поки він летить, у його країні починається війна і вона перестає існувати на карті світу. Через це він ніби закритий у пастці: єдине місце, де він може знаходитися — це айропорт. Та тут він пізнає друзів, любов і все ж таки втілює те, за чим приїхав. Цікаво яка ціль візиту?) Тоді гарного                                                    перегляду;)

Тіло / The Body 2000

4/5 ♥, 5/5 Ψ. Багато Ви бачили фільмів з молодим Антоніо Бандерас? Це вже одна з причин його переглянути:) Мені трішки він здався нудним, але певне через те, що сам фільм старенький і картинка не така яскрава, як в сучасних кінематографів, до робіт чиїх я звикла. Протягом фільму задаються провокативне питання: а що якщо Ісус Христос був смертним? Де є кордон між вірою і релігією? На ці питання відповіді знаходить вже кожний сам.

Лашкаво Прошимо / 2008

5/5 ♥♥, 5/5 Ψ. Ну а тепер трішки позитиву. Якщо Ти наважишся переглянути цей фільм, то рекомендую лише з українським перекладом, оскільки більшість жартів є лінгвістичними. Нам, галичанам, ідея фільму може здатися близькою:) Давно я не дивилася таких милих комедій з тонкою психологічною лінією, яка не нав'язується, а передана в діалогах персонажів. Просто глянь)

 Робінзон на місяці / Castaway on the moon 2009

5/5♥, 4/5 Ψ. Неймовірно теплий і дуже щирий фільм. Без жодних масок, так як є. Гарно представлена соціальна фобія, тобто тоді коли людина ізолюється від суспільства, коли вихід з дому викликає у неї страх і вимагає великих зусиль. А теж як бажання може керувати людськими діями і це у хорошому сенсі! Навіть не буду спойлерити) Фільм залишає відбиток в серці, це вже точно)

Таємниця Коко / Coco 2017

5/5♥, 5/5 Ψ. Неймовіііііііііііііііірнииииииииий. Дякую за увагу:Р. Добре, жартую. Мультики — це завжди чудово і вчасно. Але не думайте що він звільняє від емоцій: в мене навіть хлопець від нього плакав, а я взагалі заливала як білуга. Я ще розумію, плакати, коли усе сумно закінчується, але ж там happy end! Цікаво показана проблема смерті — її і справді можна трактувати як свято пам'яті і зустрічі з близькими. Окреме дякую за акцент на непереборній жазі робити те, до чого душа лежить, навіть коли усі твої родичі проти цього. 

Сторожова застава / 2017

5/5 ♥, 3/5 Ψ. Нуууууу, в мене окрема любов до всього українського, а коли ще й випускають отакі фільми, з українськими акторами, історією, хорошими спецефектами, то і взагалі кохання! Не можу сказати, що сюжет сильно захоплює — тут шарм в українській говірці, правдивих персонажах історії ( які так між іншим наші, а не російські:), ну а Олежик, то взагалі нова любов♥ 

Людина з планети Земля /  Man from Earth 2007

5/5 ♥, 5/5 Ψ. Ух! Обожнюю фільми, які базуються на діалогах, де не сильно щось відбувається, але зате які розмови! Які емоції! Я навіть боюся щось розповідати завчасно, бо зіпсую цей момент здивування на початку фільму. Але скажу одне: психологічний до кісток, реакція людей, їхні погляди — це варто переглянути. Або почитати;) Книга також є.

Через сніг / Snowpiercer 2013

5/5 ♥, 5/5 Ψ. Це той фільм, коли актори Тобі незнайомі, але ти вражений їх грою і сюжетом. Фільм про те, як усе позамерзало і всі люди вимерли від холоду окрім тих, що знаходяться в поїзді, який цілий час рухається. Але в поїзді, як у суспільстві: одні мають привілегії — інші боряться за виживання кожного дня. Кожен герой має свою історію. Я просто помовчу щодо кількості психологічних проблем, які там порушені. Але якщо Ти дуже любиш усілякі соціальні проблеми, будування людської сили і шлях героя ( привіт, Гуру;), тоді Тобі необхідно переглянути цей фільм;)

   

Нелюбов / Нелюбовь      Форс-мажор / Turist             Велика краса/ La grande                  2017                                        2014                                    bellezza 2013

5/5 мурашок, 5/5 Ψ          5/5 мурашок, 5/5 Ψ             5/5 естетики, 5/5 Ψ

Усі три фільми — психологічні до кісток. «Нелюбов» вчить нас цінувати те, що ми маємо зараз і показує наше сьогодення — що, якщо чесно, лякає добряче. «Форс-мажор» дає їжу до роздумів: як би ми вчинили на місці акторів? Обережно: може змусити міркувати про свого партнера! «Велика краса» — фільм для роздумів над сенсом життя, пошуків справжньої краси. Мене полонив головний герой, якого зіграв Тоні Сервілло. А ще фільм і справді дуже гарний:) Усіх їх рекомендую звісно ж)

Ну і на кінець — ділюся не просто знахідкою, а перлиною. Я передивилася дуже багато фільмів про стосунки, але ці... я не знаю чи трапляється так у реальності, але якщо так — то це неймовірно класно. Я вважаю, що кожен з нас заслуговує знайти у своєму житті таку людину, з якою можна поговорити про усе на світі... Я його рекомендувати навіть не буду, Ти або прочитаєш цей відгук і подивишся, або цей фільм настигне Тебе в інший час, коли буде потрібна мить. Ця серія фільмів, різниця між якими 9 років ( що цікаво, така різниця не тільки в зйомці, а й у сюжеті) ніжно торкнулася мого серця грою акторів, діалогами, емоціями, натуральністю і я, певне, ніколи не втомлюся їх переглядати... Відриваю від серця і ділюся з Тобою...:)

Такою насиченою була моя весна, а тобто квітень і травень!;) Якщо Тобі щось приглянулося до душі — напиши, поділись, прийшли сердечко — мені буде дуже приємно^_^ А також буду вдячна за свої рекомендації або за посилання на свої колекції моментів:) 

А я біжу вчитися! Обіцяю не зникати на довго;)

З любов'ю і з силою в очах,

Твоя Руда Мавка

 

 

 

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel