Етап 1. Шукаю дорогу додому

Коли я створювала цей блог він був про затишок, тепло і любов. Я хотіла ділитися натхненням, писати для читачів про психологію і мотивувати своїми експериментами чи марафонами.

Коли я починала цей блог ( а це вже півтора роки тому) я була милою дівчинкою, яка наївно довіряла людям і вони успішно вчилися цим користуватися. Багатьох речей я тоді була несвідома, а ще постійно не могла зрозуміти чому зі мною відбувається всі ті дивні і погані речі. Я ж не заслужила на це. Я ж цього не вибирала.

Ні, я помилялася. Я вибрала собі таких людей і здійснювала тільки те, що звикла робити чи чого навчилася в дитинстві. Які б мотиви моїх дій не були, чи робила я це  спеціально, чи для захисту, не звільняють мене від відповідальності бачити речі такі, як вони є і змінювати те, що функціонує неправильно.

На днях я взяла свій блокнот і ручку і почала писати наче не своєю рукою, наче хтось зсередини звертався до мене. Коли я поставила останню крапку я прочитала ось це:

Будь відповідальною за кожне своє слово і дію.
Як треба - покарай себе, тільки не жалій і не тіш своє
самолюбство.
Відпочивай, але заслужи цей відпочинок у себе самої, а
не діставай його за дурно.
Тобі уже 18. Ти несеш юридичну відповідальність за свої вчинки.
Тобі уже 22. Ти несеш психічну відповідальність за свій стан
і своє самопочуття; Ти відповідаєш за те, як ставишся до себе.
Тільки Тобі вирішувати, як ставляться до Тебе
і скільки енергії піде на інших людей.
Якщо потрібно - придирайся до себе, запитуй по 100 разів чи ця дія
приближає Тебе до мрії.
Бери і роби, як не хочеться.
Коли хочеться, а є важливіші речі для тебе чи обов'язки - не роби.
Так будується самовпевненість.
Так будуєшся Ти.
Пам'ятай, що бути відповідальною перед собою і любити себе -
це різні речі, які повинні не накладатися на себе, а доповнювати
один одного.
Не плутай.
З відповідальності народжується любов до себе.
Якщо Ти дотримуєшся свого слова "Навчитися 50 сторінок на завтра."
і йдеш спати о 22.00, висипаєшся - так Ти показуєш любов до себе.
Якщо Ти не дотримуєшся свого слова, а все одно йдеш спати і
висипаєшся - Ти жалієш себе і зневажаєш.
Коли Ти не вивчаєш те, що потрібно вчасно - Ти перестаєш любити
себе: забуваєш про здорове харчування, сон, книги.
Коли Ти лягаєш спати пізніше запланованого, бо виконуєш
обіцянку - це любов до себе;
Розстановка пріоритетів - це любов до себе;
Відсікання мудаків - це любов до себе;
Відмова від серіалу заради мрії - це любов до себе,
тому що ВІДПОВІДАЮЧИ ПЕРЕД СОБОЮ ТИ ЛЮБИШ СЕБЕ.

Тобі здається, що це надто радикально? Можливо. Усе своє життя я старалася розуміти людей, переступаючи свої кордони, дозволяла собі більше, мовляв, що всі мої дії я роблю з любов'ю до себе — і неважливо, що я відчувала себе жахливо, приходячи на пару виспана, але порушивши обіцянку підготуватися до занять.

За останні пів року усе змінилося. Книга Кларисси Пінколи Естес «Та, що біжить з вовками» перевернула моє світобачення. Я була з собою відвертою і відкрила для себе те, що готова була побачити, але що побачити було нелегко. 

Останній тиждень мені просто неймовірно хотілося підлаштувати блог під свої зміни, зробити так, щоб він виражав те, що мене внутрішньо переповнює і виливається за борти мого корабля свідомості.

Етап 1. В пошуках дороги додому

Естес писала у книзі, що з часом ми забуваємо дорогу, що веде до нашого дому. Дім — це спокій, це той стан, коли відчуваєш себе в гармонії з собою. Дорога до цього може бути різна: від теплих спогадів про речі з дитинства до простих дій, що приносять радість і відчуття щастя. Знайти свій дім для мене означає навчитися бути з собою на самотіНезважаючи на свої постійні пошуки і відкриття підсвідомих механізмів, як виявилося я відчуваю порожнечу і спустошеність. І саме перший етап мого блогу буде про те, як я шукатиму своє заповнення, взявши за основу свою професійну справу і знання про світ.

Оскільки я з тих людей, що люблять постійно кочувати у своїх інтересах і рідко зупиняються на місці, розглядання блогу як важливі етапи у моєму житті є для мене заспокійливою думкою і дозволом на зміни. Тому, сьогодні 28.05.2018 року — це дата розпочинання мого 1 етапу. Якщо Тобі по дорозі зі мною, то давай разом шукати дорогу до свого дому.

Facebook Comments

Leave a Reply

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel