Моє уявне життя зожника

15.09.17

«Отже з вересня починаю свій фітнес план! Персональний тренер, харчування, 3р/тиждень зал і турнічки. Мета: збільшити витрималість і силу, а також схуднути. Результат: підтягнене тіло.

    

20.09.17

Зловила себе на думці: якщо набрала вагу, то це не проблема — потрібно піти 2 рази в зал і все буде люкс. Зараз я не відчуваю себе щасливою і не люблю себе такою: з розслабленими м'язами ніг і надутим животом. Але  полюблю себе, Та коли я 2 рази сходжу в зал, то відразу любов до себе повернеться. То чому я не можу любити зараз і повинна себе таку терпіти?

25.09.17

*Захекавшись* Ну нічого собі! Оце називається функціональне тренування! Ніколи ще не відчувала себе такою втомленою, водночас енергійною і гордою, що змогла! Незважаючи на пекло протягом підскоків, мені хочеться „вмирати“ ще і ще! Адже це так розвиває ту саму витривалість, а головне силу волі! І улюбленої кави з сиропом мені ну аж ніяк не хочеться...

  

 

фотографії зі сторінки тренер дієтолога Христини Паленьо — наше функціональне тренування в парку Івана Франка

Зараз

Записалася на йогу. Купила абонемент на 12 занять. Пояснила усе тренеру Сашку — зрозумів, сказав: „Ну й добре, а то я вже хотів тебе мучити в залі:D“. Концентруюся на любові до свого тіла і процесі тут і зараз. Не чекаю більше моменту, коли дозволю собі себе любити — стараюсь вивчити мову тіла, зрозуміти чого воно потребує. Харчування усвідомлене: веду щоденник того, що з'їла і втілюю давно задумані звички. Мене чекає важка і цікава дорога... Мета: полюбити себе у будь-якому стані і сконцентруватися на процесі. Результат побічний: гарний і здоровий вигляд. Результат головний: хороше самопочуття і зріст можливостей тіла.»

Привіт мої любі!

Отак у мене протягом місяця змінювалися цілі! Як Ви вже прочитали — я втілюю свою давню мрію — проживаю уявне життя зожника! Для тих, хто не в курсі

  1. ЗОЖ розшифровується, як здоровий образ життя,
  2. Уявне життя — це вправа, про яку розповідала Джулія Кемерон з книги «Шлях митця». Вона полягає на тому, щоб пожити так, як людина, що тебе надихає або як Ти завжди собі мріяв.

Отже якщо коротко: мій марафон полягатиме на тому, що більшість моїх дій будуть впливати на покращенням здоров'я протягом поставленого терміну. Я буду не як, якщо не поставлю собі амбітну ціль: моє життя зожника повинно залишитися зі мною назавжди, а не тільки на певний період.

Для початку: які координати мого перебування зараз

Щоб почати рухатися у певному напрямку, потрібно знати де ти знаходишся. Знаю я багато, хоча й далеко не все;) Здоровий образ життя веду доволі свідомо, ставлячи перед собою конкретні цілі уже 5 років. В дитинстві ходила на різноманітні гуртки, танці, можна сказати, випробовувала свої вподобання. Потім займалася 2 роки йогою з перервами, а донедавна мене кидало в жар від тягання залізок, піднімання гантель і спроб підтягнути усе своє тіло на турнічках. Підбиваючи підсумки, от речі, які я робила до цього моменту:

вбирала у себе, як губка, інформацію щодо правильного харчування;

цілий час працювала над свідомістю, що я їм і робила різні експерименти;

стала значно менше вживати цукор і почала харчуватися 5-6р./день;

була вегетаріанкою і харчувалася згідно аюрведи протягом місяця;

пройшла курс по свідомості тіла з елементами терапії  Ловена і хореотерапії;

змінювала цілі і плани: від схуднення, через збільшення маси до покращення сили і витривалості;

захворіла стійкою на голові і шпагатом ( та й чесно далі хворію, це один з моїх пунктів номер один!);

займалася бальними танцями до 2-3 років;

ходила на спортивні танці;

ходила на великий теніс.

Коротко про моє уявне життя зожника

Що ж на чому я стою я оприділилася, тепер ж потрібно задати собі план уявного життя.

Мета життя: полюбити себе у будь-якому стані, сконцентруватися на процесі і налагодити відносини з їдою.

Термін: 3 місяці.( 1.09-1.12 )

Три компоненти, щоб успішно стати зожником на мою думку: різновид фізичного навантаження, збалансоване харчування і стиль життя/стиль мислення.

1.Йога як частковий різновид фізичного навантаження

Після того, як я позаймалася з неймовірною дівчинкою Христиною Пальеньо ( про яку більше дізнатися можна у цьому інтерв'ю) я зрозуміла, що хочу час від часу мати майже неможливе для мого тіла навантаження. Окрім того мені хочеться побути у процесі і згармонізувати свій емоційний рівень. Сама б собі я рекомендувала адекватне навантаження на спину, з якою цілий час потрібно пововтузитись. Як не дивно, усі мої бажання ідеально вписалися у йогу. Цього разу я свідомо почала нею займатися з ціллю віднайти себе в тілі, почути і зробити його сильнішим. Коли змінюється ціль ті самі заняття можуть приносити зовсім інший вид задоволення... У вас таке було?

Хочу наголосити, що йога — це не лише фізичні вправи! Якщо розбиратися глибше, то вона має великий зв'язок з релігією. Головне завдання йога — це дістатися психологічної нірвани, а ніяк не схуднути чи підтягнути своє тіло. Коли говорять, що це останнє є головною і єдиною ціллю, мене аж передьоргує. Так, тіло ваше під час занять йогою справді змінюється, воно стає сильнішим, гнучкішим, але так як я писала вище, це побічний результат, а не головний. Особисто мені зараз хочеться сили і розуміння для свого тіла, я вибрала йогу першим компонентом. А детальніше можете почитати про йогу у цих двох статтях — гарно описано і зрозуміло:) тут і тут.

Місце: У Львові я ходжу до центру йоги «Пташка». Тільки почала, тому у наступному звіті напишу більше. У Кракові шукатиму заняття вже пізніше.

Частота занять: 3 р./тиждень мінімум, додатковими бонусами будуть заняття вдома;)

Маленькі цілі♥ стояти на руках  ♥стояти на ліктях  ♥робити бакасану  ♥розвинути кращу гнучність і силу тіла (чинником перевірки буде менше трусіння ніг і довше перебування в асанах) ♥взяти участь у фестивалі/безкоштовному занятті з йоги ♥спробувати щось новеньке (маю на увазі функціональне тренування) ♥застосувати на практиці курс Jalli про свідомість тіла ♥сідати на повздовжній шпагат ♥спорт/йога кожного дня

2. Збалансоване харчування

  

Харчування — це мої вічні пошуки. Скільки б не пробувала, скільки б не читала, постійно є над чим працювати. Я уже збилася з рахування калорій — особисто для мене це виснажливо і ні до чого( хіба що якщо Ви початківець, це має сенс. Тоді Ви помічаєте на скільки багато чи мало їсте).

Інструмент для відслідковування: щоденник зожника, який є у моєму планері. Там я записуватиму продукти, які я їм, звички, усвідомлення, успіхи і що можна зробити краще.

Нові звички: ◊ їсти за 3 год до сну ◊ втратити смакове задоволення від кави ◊ їсти хімічне солодке 3р/тижд ◊ їсти хімічне солодке 2р/тижд ◊ їсти хімічне солодке 1р/тижд ◊ пити мін. 1800 мл води/день 

Маленькі цілі: ♥навчитися робити нові рецепти(10) придбати мультиварку або щось в цьому стилі марафон «7 різних днів» ♥прочитати 3 книги про здорове харчування і застосувати у практиці ♥побачити нові зміни в тілі(відчуття легкості, гірше самопочуття по певних продуктах) ♥ще менше цукру і хлібу у моєму житті

Солодке, що є для мене допустиме і яке я вважаю не критично хімічним:

  • какао з маршмеллов ( натуральне);
  • чай з медом і лимоном;
  • фрукти ( само собою банани!:) і смузі;
  • желейки( якщо знайду дуже натуральні);
  • чорний шоколад ( мін. 70%).

3.Стиль життя/стиль мислення

 

Займатися лише 3 р./тиждень і збалансовано харчуватися, а весь інший час лежати в ліжку і втрачати мотивацію, а потім зриватися — від такого ефекти може й будуть, але незначні. Тому й цей пункт на мою думку важливий. Мотивація, що таке сила волі і як її тренувати, сприймання свого тіла і що мені заважає це зробити, пройтися до універу хоч час від часу замість того, щоб їхати трамваєм — про ці речі я буду дізнаватися більше, втілюватиму і писатиму про це у підсумках.

Книги: §"Як їсти менше" Джиліан Райлі, §"Сила звички" Чарльза Дахігга, §"Сила волі" Келлі Макгонігал § щось про мотивацію.

Маленькі цілі: ♦прочитати книги і зробити звіт у блозі ♦внести у життя вправи з курсу — робити мін. ¾ на тиждень ♦зловити себе на успішній самомотивації (разів з 5) ♦створити дієву бонусну систему

Інструменти для звітування: блог, планнер і система бонусів ( випробую на собі і поділюся з вами чи спрацювало;)

Увага, на старт й поїхали!

Моє уявне життя розпочалося:) Ділитимуся з вами, що зі мною відбувається, лайфхаками на кшталт: «Я так зробила, Ви так не робіть, бо не діє» або ж навпаки — it works! Повний звіт робитиму в кінці місяця, отже буде їх у мене три, окрім того на інстаграмі за тегом #уявнежиттязожника писатиму про маленькі перемоги а також корисні лайфхаки:) Не пропустіть статті про книги чи просто окремі теми, про які б варто було написати більше.

Буду неймовірно радіти вашій підтримці у коментарях, оскільки це моє перше уявне життя і ніхто не каже, що буде легко... Буду неймовірно вдячна, якщо поділитеся назвами книг і вашою історією зі спортом. Чи проживали Ви таке життя? Якщо так, як це було? Якщо дуже закоритить, то запрошую до проживання свого уявного життя разом!

Що ж, назустріч змінам і мріям!

І любіть себе затишно! ^_^

ваша Донька Лева

 

 

Facebook Comments

Leave a Reply

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel