Насправді у мене теж буває опускаються руки.

Я розумію, що я – це сукупність звичок. Встаю рано – і маю продуктивний день. Не зависаю в мережах – зробила усі свої справи на сьогодні. Навіть залишився час позайматися спортом і почитати книгу. Відмовляюся від тістечка – перекусила бананом і зробила добро для свого тіла.

У мене ще змалечку сиділа нав`язлива мрія: а якби було, якщо б я перемогла усі свої залежності? Починаючи від тяги до солодкого закінчуючи цілоспрямованим навчанням біля книжки протягом години і більше. Мрія завжди залишалася мрією, такою ж неосяжною як сузір`я Великої Ведмедиці у теплі літні вечори… Напевне, саме від того часу, коли зародилася ця думка у моїй голові, у мене з’явилася внутрішня мотивація до незалежності, і то не тільки від тістечка чи шкідливих звичок – а від думки суспільства, що так як я мрію неправильно чи неможливо.

Зараз я виросла з дитячих міркувань, але не зі своєї мрії. Я дійшла до такого миті, коли не маю сили стояти на місці зі своїми звичками і твердо вирішила довести усі справи до кінця, а закінчуючи щось я завжди звільняючи простір для чогось нового. І я готова. Готова саме зараз, під час літньої сесії 2017 року, коли найбільше обов’язків звалилося на мою голову і мені потрібно одне: дихати і не збожеволіти, дотримуючись певних норм.

Отже я розпочинаю свій новий проект, який називається “Шлях до змін” і запрошую Тебе приєднатися до нього. У цьому проекті ми будемо зосереджуватися на процесі, відчувати ці зміни, змінюватися на краще. Термінів нема. Головна ідея полягає на свідомому і довготривалому будуванню своїх звичок. Проводячи метафору до мого блогу HomYou, звички – це водопостачання, електрика у моєму будинку-розвитку. Можна закласти міцний фендамент, закупити найновіші і наймодніші меблі, наклеїти неймовірні шпалери – а що Ти робитимеш в такому будинку, коли цілий час вода протікатиме, а по ночах сидітимеш зі свічкою?

Що цей проект може для тебе зробити:

→ допомогти довести свою звичку до реальності і закріпити її на довготривалий час;

→ познайомитися блогерам між собою, а читачам з блогерами;

→ зібрати усім разом ті корисні техніки, що допоможуть збільшити продуктивність і досягання власних цілей;

→ учасники, які не мають власного блогу теж можуть брати участь, оскільки усе спілкування відбуватиметься під цими постами і під влсними акаунтами соціальних мереж, а також є можливість приєднатися у будь-який момент)

Правила проекту “Шлях до змін”

1. Ні на кого не рівняємося: лише на себе! Осилення нашої звички це наша перемога:)

2. Пишемо коментарі під цим постом, якщо вирішили взяти участь у проекті. В наступному пості, коли знайдеться 5 і більше учасників, зроблю список з посиланнями на їх акаунти або блоги;) Учасники будуть мати доступ до закритої групи і матеріалів:)

3. Якщо Ви захочете взяти участь у цьому проекті, то згодом у одній з соціальних мереж потрібно буде писати маленькі підсумки з тегом #проектШлях_до_змін.  Про які підсумки детально розповім в наступних постах.

4. Якщо у Вас є блог, то у одній із ваших статтей лише 1 РАЗ буде потрібно написати кілька слів про цей проект з посиланням на цей пост;) Це саме правило стосується і учасників, що мають соціальні мережі, тільки згідно з цим, пишуть це не в статті, а у одному зі своїх постів;)

5. Якщо можливо, зареструйтеся будь ласка на Bloglovin’ і підпишіться на мій блог( сюди ), щоб не пропустити нових статтей;)

6. Мова написання коментарів або своїх постів не відіграє жодного значення, головне, щоб всі один одного розуміли;)

Вступне завдання. Що ж почнемо?:)

Пропоную розпочати шлях від оприділення себе у своєму віці. Таке окреслення у дитини і у дорослого різне і це є цілком нормально. Окреслення себе може допомогти розібратися в твоїх сильних сторонах і зацікавленнях, оскільки воно йде від спонтанності і зсередини, жодних масок:) Пропоную Тобі назватися, а потім переглянути  психологічний фільм “Gadające głowy”, який саме про це.

Почну з себе: я – людина емоційна, яка постійно шукає себе, кидає собі виклики, долає перешкоди з посмішкою на обличчі і новим усвідомленням. Я – сканер, люблю робити багато всього відразу і віддаючи кожній справі усе своє серце. Найбільшу цінність для мене представляють мої усвідомлення і перемоги над власними страхами. Я відчуваю, що знайшла своє призначення в психології, хочу створити щось нове. Найтепліше мені стає тоді, коли хтось відкликається, що в чомусь я йому допомогла.

Фу-у-ух. Ну отак. Щиро і на чистоту.

Наступним кроком буде виписання тих звичок над якими Ми хочемо попрацювати в першу чергу. Може бути таке, що вони змінюватимуться або з’являтимуться нові.

Мій лайфлист звичок

 • фінансова незалежність
 • заощаджування грошей
 • інтенсивний догляд за собою – я ж усе таки дівчиинка:Р
 • зміна навиків харчування
 • тайм-менеджмент: встигати усе
 • наука і вдосконалення у своїй галузі цілий час
 • концентрація на роботі
 • більше часу оффлайн
 • незакидання своїх потреб під час інтенсивної науки

Тепер, коли Ми вже маємо звички і окреслили себе можемо і дописати точно чому кожна звичка для нас важлива і яку користь вона НАМ принесе. Якщо звичка приносить користь не нам, а комусь іншому( нп. буду менше їсти, щоб мій хлопець мене любив), відкидаємо її, бо ми ж робимо звички для себе, а не для когось. Якщо ж Ти не можеш знайти власної користі зі звички, то може варто задуматися чи вона тобі потрібна? Я наприклад так мала з йогою: ніяк не могла себе привчити до того, щоб займатися йогою кожного ранку. Потім вияснила для себе, що я передивилася корисних статтей, де йога – це щоденний ранковий ритуал і відмовилася від цього аж до моменту зараз, коли тепер заняття йогою це спроба розвинути координацію і силу м`язів, щоб навчитися більше контролювати своє тіло. Тільки тепер час доби не відіграє значення;)

 • фінансова незалежність: коли я досягну цієї звички, буду горда з себе і покажу собі, що я можу впоратися без грошей від батьків у цьому світі. Совість буде спокійна..
 • заощаджування грошей: знатиму, що завжди маю запасний варіант і в разі чого моє харчування і стиль життя не зазнають удару.
 • інтенсивний догляд за собою: дивитися на ебе в дзеркало, витрачаючи на цю картинку більше часу, ніж завжди – думаю варто:)
 • зміна навиків харчування: О-о-о-о! Це потрібно як ніколи! Щоб відчувати себе здоровою, не відчувати вини перед власним тілом і підтримувати свою форму, а й згодом досягти того свого максимуму, про який я мрію. ( Доречі детальніше про харчування і спорт пишу і писатиму тут, заходь на марафон;)
 • тайм-менеджмент: це я люблю і кому б не хотілося відзначати цсі пташки на зелено у своєму списку To-Do?:)
 • наука і вдоконалення у своїй галузі: коли я вчитимусь кожного дня потрошки, то не допущу до такої ситуації, що буду відмовлятися від свох потреб заради навчання. + може й я вчуся на психології цього мені однозначно не досить і окрім розвиваючої літератури я б хотіла орієнтуватися у просторі наукової психології.
 • розвиток внутрішньої господині дому: опа! перша думка була не пов’язана з собою, більше для співжиття, тому її я відкидаю зараз.
 • концентрація на роботі: перестану відволікатися на мережі і тп. буду краще вчитися і працювати:)
 • більше часу оффлайн: хочеться все ж таки теж бачити світ своїми очима, а не лише очима інших в інста чи на фейсі.
 • незакидання своїх потреб під час науки: в такий спосіб не запускатиму своїх результатів і зможу без кроків назад рухатися вперед.

Наступним кроком буде написання своїх сильних і слабких сторін, свідомість яких дасть Тобі зрозуміти, коли Ти можеш ззійти зі шляху. Пропоную писати дуже щиро, реалістично, зустрівшись з собою лінивим і неорганізованим чи тп. Для цього нашим важливим помічником буде простий зошит (або непростий?:Р), в якому Ти перепишеш свої омріяні звички і напишеш сильні і слабкі сторони. Як вести зошит я напишу в наступній статті, важливо, щоб він у Тебе був!:)

Отже підведемо підсумки завдань на вступ до проекту: пишеш під цим постом коментар з:

 1. Пишиш коментар з окресленням себе;
 2. у тому ж коментарі – звички, які хочеш зрелізувати( з якими очевидно хочеш поділитися);
 3. а також заводиш зошит, де на початковій сторінці є список твоїх звичок і сильних і слабких сторін. Це твій помічник у відслідковуванні прогресу;)

На цьому усе.  Відчуваю і мурашки по шкірі, і хвилювання, і збудження, і легкість. Немає дороги назад!

Чекаю на усіх охочих випробувати себе тут і зараз, не відкладаючи своїх змін ані на мить довше! Можливо те, що Ти зайшов сюди – це доля або нова можливість, що змінить твоє життя?:)

Тепло обіймаю,

Твоя Архітектор змін Ада