Бонус: родзинки книг

Хел Елрод «Магія ранку»

Обманювати не буду: не усі книги по розвитку варто читати. У моїх інструментах часто з`являтимуться книги, але розписувати я їх буде залежно від того, чи рекомендуватиму я цю книгу прочитати чи ні. Книгу Хєла Єлрода «Магія ранку» розпишу, бо на мою думку її читати не сильно варто. Але прочитайте мою скромну рецензію і подумайте самі;)

Книга не просто прочитана. На неї можна офіційно наліпити наклейку «перевірено на практиці Адою і готове до публікування в світ». Я готова поділитися з Тобою своїм невдоволенням і здивуванням. Кому знайома зацикленість на ранніх підйомах, щоб встигнути усе, залишайтесь зі мною;)

Отже головна ідея така: просинайтесь рано вранці і буде вам щастя: і розвиток, і багатство, і все-все-все. Ця думка розплітається протягом цілої книги у вигляді повторень історії автора про те, як почавши бігати зранку його життя кардинально змінилося.

Сам автор Хэл Элрод потрапив в автокатастрофу і це цілком змінило його світогляд. 1 відраза: чесно — нічого нового. У людини відбувається якась важлива подія в житті, здебільшого негативна і це перевертає її світ, вона щось усвідомлює і живе по-іншому. Через якийсь період часу автор мав свій бізнес, наречену і є на вершині успіху, допоки його кар`рний ріст не загальмовується і він дістає, як він каже, «другому дна» після першого — автокатастрофи. І коли стало вже гірше нікуди, одного ранку Хэл просинається і відправляться на пробіжку, хоча й не був ніколи в захваті від бігу. Тут знову усе змінюється і з`являється ідея на цю книгу.

Якщо перейти до суті, то наступні 6 кроків потрібно виконувати кожного ранку, щоб бути продуктивним і провести гарно день:

 1. Тишина. 5 хвилин потрібно побути у тиші з собою. Помедитувати, порозмірковувати, важливо, щоб навколо не було жодного зайвого звуку окрім власного дихання.
 2. Афірмації, тобто самопрограмування. Кожного ранку читаємо певні розумні фрази і цитати, що плавно стають нашими девізами і інтегруються з нашим Я. Наприклад, цитата з книги:

  «Є тільки два способи прожити життя. Перший — так, наче чудес не існує. Другий — наче ціле життя — це чудо.»

  А.Ейнштейн

 3. Візуалізація. Представляємо детально момент, коли ми досягли своєї цілі. Згідна, це працює і може бути корисним. Наш мозок полюбляє конкретику і можливість щось відчути, побачити. Але особисто мені взагалі це не підійшло. Та й тому в своєму дню я цього уникнула.
 4. Фізичні навантаження. Зарядка, пробіжка, йога, присідання-віджимання. Чому б і ні? Це точно Тебе розбудить і дасть трішки енергії.
 5. Читання. Хэл рекомендує читати мінімум 10 сторінок кожного ранку. Оскільки я книжкова міль ( з пол.), то це для мене святе.
 6. Щоденник. Місце, де можна записувати свої думки, плани, маленькі успіхи і вдячності за день.

Величезним плюсом і чимось новеньким це був електронний лист, що змінєю життя. Простенький лист до людей, які добре Тебе знають з проханням написати 2-3 сфери, в яких на їхню думку Тобі потрібно розвиватися. Таким чином можна удосконалитися і подивитися правді в вічі. Звичайно рекомендується не боятися критики:)

Я тримаюся істини «Довіряй, та провіряй.» Тому вела свій ранковий ритуал протягом тижня налаштувавши його на свою радіохвилю і от що з цього вийшло.

1.Кожного ранку просинаюся і п`ю горня води.

2. 20-30 хв йоги.

Знову до неї повернулася після річної перерви.  Усе ж таки тягне мене до розтяжки і випробування на силу за допомогою деяких асан. Окрім цього я поставила собі дві цілі: сісти на поперечний (для початку) шпагат і стати на руки. Практика, практика і ще постійність;)

      

 

3. Ранкові сторінки.

«Коли би і що би Ви не писали, перенесення слів на листок паперу представляє собою форму терапії, яка вам не коштує жодних грошей.»

               Діана Рааб, амер. письменниця і психолог

Цю практику я взяла від Дж. Камерон з книги «Шлях митця» (Нарешті її видали українською! Усім сюди.) Потрібно виписати усе те, що накопичилося в голові за короткий проміжок часу: плани на день, проблеми, що не дають спокою, враження, емоції, міркування, нарікання. Чому б це не виплеснути усе на папір?

4. Медитація. Для того, щоб голова цілком стала пустою і легкою без медитації після сторінок не обійтися. Особисто у мене враження, що я вставляю на місця якісь гвинтики. Після 10 хвилин відчуваю внутрішій спокій і ... свободу?)

 

5. Після цього я приступаю до читання.

«Людина, яка не читає, не має ні наймеших переваг перед тим, хто не вміє читати»

Марк Твен

Оскільки скорочитання і тренування пам`яті потихеньку стає для мене близьке і мої очі цим світяться, кожного ранку я приділяла час на фізкультуру для мізків:)

 

Теж важливим пунктом для мого ранкового ритуалу це був СОН. Кожного дня я лягала 22.30-23.30  і вставала о 6.00-6.30. Я давно уже маю шаленство вставати рано, щоб встигати зробити усе ( так, я така, дівчина планів і інтриг:). Є різні причини, які перешкоджають мені цього дотримуватися кожного дня, але я з цим борюся:) А деколи собі відпускаю і тішусь довгому ранку. Останнім часом займаюся любов'ю до себе: стараюся не ставити себе у вузькі рамки і звинувачувати за помилки. Рекомендую! Психічне здоров'я залишається у доброму стані!:)

А потім я йшла в новий день: повна енергії, внутрішнього спокою і з посмішкою на обличчі:)

Враження

Мені сподобалося мати цілий день перед собою. Це коли Ти розумієш, що Ти вже встиг щось зробити, а годинникова стрілка вказує лише на цифру 8! Рекомендую впроваджувати ранковий ритуал, бо це справді може в якомусь сенсі змінити підхід до планування і продуктивності. Щодо книги, то не можу її рекомендувати тим, хто цікавиться темою ранку і сну. Якщо для Тебе ця тематика нова, тоді справді, може й варто для ознайомлення у неї заглянути.

А о котрій годині Ти просинаєшся? Чи ти сова чи жайворонок?:)

Facebook Comments
 • Який класний пост! Прям підписуюсь під кожним словом!

  Я шалений жайворонок, прокидаюсь майже щоранку о 5-30. Тільки в суботу дозволяю собі виспатись десь до...7-30 ☺☺☺

  Ритуали з медитацією, йогою вранці, читанням та фізичними вправами — давно частина моєї рутини. Без них мені вже погано))

  • Але круть! Я на жаль не жайворонок, але хочу себе створити під його манеру:D 7.30! Дозвіл конкретний:) А що робиш на фізичні вправи?) От у мене ще деколи страждає цей ритуал, і найбільше страждає сон. Усе ж таки різні бувають дні і деколи треба посидіти довше... Як ти собі даєш з цим раду?:)

   • Мої фізичні вправи — то тренування в тренажерці) Я хожу зараз о 7-й ранку (коли жила в іншому місті і працювала в офісі, бігла в gym на 6-00))) Вдома мені важче займатись... Максимум то інколи прес та планка. І то не зранку))

    Ти знаєш, якщо я засиділась ввечері, все одно прокидаюсь «за планом», бо потім буду незадоволена собою (перевірено неодноразово: якщо прокинулась пізніше, вся рутина шкереберть і день так само йде не так, як треба) Мені краще потім ввечері хвилин 15 дріманути, і тоді я почуваюсь добре (і готова знову сидіти до пізньої ночі))

    • ах! Зал в таку годину ранню для мене це випробування! Колись могла лише вечером займатися, зараз то ще так біля 11 більш-менш, але 6 ранку — респект!) Хоча відчуваю, що літом певне матиму подібну практику, коли ходитиму на роботу))) Зал — це ж святе)

     • ☺ мені так рано вранці простіше займатись. Пробувала і вдень — не пішло, а ввечері ну дуже багато народу в залі, а я інтроверт)))

      І так, зал — це святе))))

 • Я познакомилась с этой книгой где-то пол года назад. И скажу, что она мне очень нравится. Хотя я и не долго продолжала практику раннего подъема, думаю, что она стоит у меня в топ лучших по саморазвитию. Я просыпалась часов в 6 — 7 почти месяц, но за это время успевала простывать. Потому что часто не высыпалась и организм не успевал восстанавливаться. А ложится в 10 вечера у меня не всегда получается из-за того что дочку трудно уложить. В общем у нас целая история.

  Но дело в том, что до книги я вообще предпочитала спать до последнего, пока Эмма не проснется, а теперь я всегда встаю раньше на час или два.

  Автор вообще не на настаивает на то чтобы все упражнения делать утром, но все таки я с ним согласна, что утро обладает своей магией и день проходит намного лучше, если вкладывать в себя больше хорошего с утра.

  Аффирмации я даже не начала применять. Это, наверное, не мое.

  Вообще, я считаю эту книгу отличной. Даже, если вы не согласны с автором и у вас есть свои методики для того чтобы строить успешную жизнь. Думаю, что книги по саморазвитию даются, чтобы расширить наше мышление, но не для того чтобы мы думали, что если автор говорит, что что-то стопроцентно работает, то оно будет работать у каждого. Мы ведь люди, а не машины. Но мне, например, нравится с какой оптимистичной интонацией написана книга, она дает заряд энергии и ломает сомнения. А мне этого уже достаточно.

  Думаю, что скоро перечитаю ее, чтобы освежить в памяти, а то уже многое забылось.

  Спасибо за пост. Единственное я не поняла: ты будешь писать о книгах, которые по твоему мнению стоит читать или не стоит?

  • Воу дякую за такий великий коментар!:) Повністю згідна щодо того, що книги для розвитку розширюють мислення і можуть працювати не для кожного. Ех, у мене власне проблема з тим сном, ніяк не можу просинатися зранку протягом довгого часу або через науку або через сову-хлопця, що полюбляє спати до останнього. Думаю, що дитина дуже непогано мотивує:) і у мене з афірмаціями якось не склалося.

   В загальному я щось своє взяла від книги, але може через те що для мене ця інформація не була відкриттям я й книгу сприйняла інакше)

   А про книги я писатиму усі, які читаю, що можуть наблизити до саморозвитку або що можна використати в психологічній роботі з собою:) Просто якщо книга на мою суб'єктивну думку буде неймовірно цікава, то я буду писати менше інформації, щоб не нашкодити читачеві відкриттями:) завжди ж хочеться почитати книгу самому:)