Хел Елрод «Магія ранку»

Обманювати не буду: не усі книги по розвитку варто читати. У моїх інструментах часто з`являтимуться книги, але розписувати я їх буде залежно від того, чи рекомендуватиму я цю книгу прочитати чи ні. Книгу Хєла Єлрода «Магія ранку» розпишу, бо на мою думку її читати не сильно варто. Але прочитайте мою скромну рецензію і подумайте самі;)

Книга не просто прочитана. На неї можна офіційно наліпити наклейку «перевірено на практиці Адою і готове до публікування в світ». Я готова поділитися з Тобою своїм невдоволенням і здивуванням. Кому знайома зацикленість на ранніх підйомах, щоб встигнути усе, залишайтесь зі мною;)

Отже головна ідея така: просинайтесь рано вранці і буде вам щастя: і розвиток, і багатство, і все-все-все. Ця думка розплітається протягом цілої книги у вигляді повторень історії автора про те, як почавши бігати зранку його життя кардинально змінилося.

Сам автор Хэл Элрод потрапив в автокатастрофу і це цілком змінило його світогляд. 1 відраза: чесно — нічого нового. У людини відбувається якась важлива подія в житті, здебільшого негативна і це перевертає її світ, вона щось усвідомлює і живе по-іншому. Через якийсь період часу автор мав свій бізнес, наречену і є на вершині успіху, допоки його кар`рний ріст не загальмовується і він дістає, як він каже, «другому дна» після першого — автокатастрофи. І коли стало вже гірше нікуди, одного ранку Хэл просинається і відправляться на пробіжку, хоча й не був ніколи в захваті від бігу. Тут знову усе змінюється і з`являється ідея на цю книгу.

Якщо перейти до суті, то наступні 6 кроків потрібно виконувати кожного ранку, щоб бути продуктивним і провести гарно день:

  1. Тишина. 5 хвилин потрібно побути у тиші з собою. Помедитувати, порозмірковувати, важливо, щоб навколо не було жодного зайвого звуку окрім власного дихання.
  2. Афірмації, тобто самопрограмування. Кожного ранку читаємо певні розумні фрази і цитати, що плавно стають нашими девізами і інтегруються з нашим Я. Наприклад, цитата з книги:

    «Є тільки два способи прожити життя. Перший — так, наче чудес не існує. Другий — наче ціле життя — це чудо.»

    А.Ейнштейн

  3. Візуалізація. Представляємо детально момент, коли ми досягли своєї цілі. Згідна, це працює і може бути корисним. Наш мозок полюбляє конкретику і можливість щось відчути, побачити. Але особисто мені взагалі це не підійшло. Та й тому в своєму дню я цього уникнула.
  4. Фізичні навантаження. Зарядка, пробіжка, йога, присідання-віджимання. Чому б і ні? Це точно Тебе розбудить і дасть трішки енергії.
  5. Читання. Хэл рекомендує читати мінімум 10 сторінок кожного ранку. Оскільки я книжкова міль ( з пол.), то це для мене святе.
  6. Щоденник. Місце, де можна записувати свої думки, плани, маленькі успіхи і вдячності за день.

Величезним плюсом і чимось новеньким це був електронний лист, що змінєю життя. Простенький лист до людей, які добре Тебе знають з проханням написати 2-3 сфери, в яких на їхню думку Тобі потрібно розвиватися. Таким чином можна удосконалитися і подивитися правді в вічі. Звичайно рекомендується не боятися критики:)

Я тримаюся істини «Довіряй, та провіряй.» Тому вела свій ранковий ритуал протягом тижня налаштувавши його на свою радіохвилю і от що з цього вийшло.

1.Кожного ранку просинаюся і п`ю горня води.

2. 20-30 хв йоги.

Знову до неї повернулася після річної перерви.  Усе ж таки тягне мене до розтяжки і випробування на силу за допомогою деяких асан. Окрім цього я поставила собі дві цілі: сісти на поперечний (для початку) шпагат і стати на руки. Практика, практика і ще постійність;)

      

 

3. Ранкові сторінки.

«Коли би і що би Ви не писали, перенесення слів на листок паперу представляє собою форму терапії, яка вам не коштує жодних грошей.»

               Діана Рааб, амер. письменниця і психолог

Цю практику я взяла від Дж. Камерон з книги «Шлях митця» (Нарешті її видали українською! Усім сюди.) Потрібно виписати усе те, що накопичилося в голові за короткий проміжок часу: плани на день, проблеми, що не дають спокою, враження, емоції, міркування, нарікання. Чому б це не виплеснути усе на папір?

4. Медитація. Для того, щоб голова цілком стала пустою і легкою без медитації після сторінок не обійтися. Особисто у мене враження, що я вставляю на місця якісь гвинтики. Після 10 хвилин відчуваю внутрішій спокій і ... свободу?)

 

5. Після цього я приступаю до читання.

«Людина, яка не читає, не має ні наймеших переваг перед тим, хто не вміє читати»

Марк Твен

Оскільки скорочитання і тренування пам`яті потихеньку стає для мене близьке і мої очі цим світяться, кожного ранку я приділяла час на фізкультуру для мізків:)

 

Теж важливим пунктом для мого ранкового ритуалу це був СОН. Кожного дня я лягала 22.30-23.30  і вставала о 6.00-6.30. Я давно уже маю шаленство вставати рано, щоб встигати зробити усе ( так, я така, дівчина планів і інтриг:). Є різні причини, які перешкоджають мені цього дотримуватися кожного дня, але я з цим борюся:) А деколи собі відпускаю і тішусь довгому ранку. Останнім часом займаюся любов'ю до себе: стараюся не ставити себе у вузькі рамки і звинувачувати за помилки. Рекомендую! Психічне здоров'я залишається у доброму стані!:)

А потім я йшла в новий день: повна енергії, внутрішнього спокою і з посмішкою на обличчі:)

Враження

Мені сподобалося мати цілий день перед собою. Це коли Ти розумієш, що Ти вже встиг щось зробити, а годинникова стрілка вказує лише на цифру 8! Рекомендую впроваджувати ранковий ритуал, бо це справді може в якомусь сенсі змінити підхід до планування і продуктивності. Щодо книги, то не можу її рекомендувати тим, хто цікавиться темою ранку і сну. Якщо для Тебе ця тематика нова, тоді справді, може й варто для ознайомлення у неї заглянути.

А о котрій годині Ти просинаєшся? Чи ти сова чи жайворонок?:)

Facebook Comments

Leave a Reply

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel